spzzlo tuv
Powiększ czcionkę
|
A
|
A
|
A
|
|
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa - Żoliborz
Nasze przychodnie

Elbląska 35

Przychodnia Elbląska
ul. Elbląska 35


Rejestracja czynna w godzinach 7:30 - 20:00


Kontakt: tel. 22 633 42 77, kom. 784 474 218
Centrum Obsługi Pacjenta (Call Center): tel. 22 11 66 800
Poradnia Zdrowia Psychicznego (PZP): tel. 22 669 09 66
Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ): tel. 784 474 218

Przychodnia przy ul. Elbląskiej

p.o. Kierownika przychodni: mgr Iwona MućkoW przychodni przy ul. Elbląskiej oprócz Poradni wymienionych powyżej znajdują się:

  • Oddział Dzienny Psychiatryczny Geriatryczny  
  • Poradnia Rehabilitacji i Fizykoterapii
  • Ośrodek Rehabilitacji Dziennej
  • Szkoła Rodzenia
  • Pracownia EKG
  • Punkt pobrań krwi

 


Grafik pracy lekarzy:

Harmonogram Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ)
Harmonogram Poradni Ginekologiczno-Położnicznej
Harmonogram Poradni Rehabilitacji i Fizykoterapii
Harmonogram Ośrodka Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego
Harmonogram Ośrodka Rehabilitacji Ogólnorozwojowej
Harmonogram Poradni Zdrowia Psychicznego (PZP)
Harmonogram Poradni Geriatrycznej
Harmonogram Dziennego Ośrodka Psychogeriatrycznego

 

* UWAGA! Podane harmonogramy mogą ulec zmianie


W Poradni Geriatrycznej przyjmują lekarze geriatrzy zajmujący się różnego rodzaju schorzeniami wieku podeszłego.

Świadczenia zdrowotne przeznaczone są dla osób, które mają skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Podczas pierwszej wizyty wymagany jest także dowód tożsamości oraz dokument potwierdzający ubezpieczenie.

 

Dzienny Ośrodek Psychogeriatryczny to jeden z najnowocześniejszych tego typu w kraju. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00–15.30.Warunkiem przyjęcia do ośrodka jest ukończenie 60 roku życia, skierowanie wystawione przez lekarza POZ, lekarza psychiatrę lub lekarza geriatrę (ważne14 dni), dowód tożsamości, dokument potwierdzający ubezpieczenie oraz wyrażenie zgody na przyjęcie na oddział. Usługi ośrodka są szczególnie polecane osobom, które odczuwają dotkliwą samotność, zagubienie i bezradność, są przeciążone codziennymi obowiązkami, odczuwają wewnętrzny niepokój i smutek, utraciły sens życia oraz mają kłopoty ze snem, koncentracją i podejmowaniem decyzji. W skład zespołu terapeutycznego wchodzą: lekarz psychiatra, psycholog, pielęgniarki, terapeuci zajęciowi oraz personel pomocniczy. W ramach zajęć leczniczo-rehabilitacyjnych prowadzone są: diagnostyka psychiatryczna, diagnostyka psychologiczna, konsultacje internistyczne, farmakoterapia, psychoterapia indywidualna i grupowa, terapia zajęciowa oraz zajęcia rehabilitacyjne, polegające na usprawnianiu psychoruchowym, prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Pacjenci uczestniczą w różnego rodzaju formach terapii, takich jak psychoedukacja, muzykoterapia, psychorysunek, trening relaksacyjny, trening asertywności, trening prowadzenia rozmowy, terapia zajęciowa z możliwością rozwijania własnych zainteresowań oraz biblioterapia. Mają także możliwość skorzystania z sali gimnastycznej, telewizji, radiomagnetofonu oraz odtwarzacza DVD.

 

Kompleks Rehabilitacyjny, w którego skład wchodzi Oddział Dzienny Rehabilitacji oraz Dział Fizjoterapii, czynny 5 dni w tygodniu w godz. 08.00–18.00. Warunkiem przyjęcia do oddziału jest skierowanie od lekarza specjalisty. Pacjent następnie przechodzi badania lekarskie i jest kwalifikowany do konkretnej terapii. Pobyt w oddziale dziennym trwa od 3 do 6 tygodni i obejmuje rehabilitację ogólnoustrojową, w tym rehabilitację wielonarządową ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji ze wskazań ortopedycznych (po urazach, po zabiegach operacyjnych, w przypadkach schorzeń przewlekłych), neurologicznych, reumatologicznych, onkologicznych i pulmunologicznych. W Dziale Fizjoterapii prowadzona jest elektroterapia, światłolecznictwo, magnetoterapia, laseroterapia, ultradźwięki, terapuls, ćwiczenia w systemie bloczkowo-ciężarkowym, terapia ręki, indywidualne zajęcia czynne i bierne oraz masaż. Pacjenci mają też do dyspozycji salę gimnastyczną.


W przychodni działa także Klub Seniora. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu,  w każdą środę (oprócz świąt) w godzinach 15.00-17.00. Poruszane są na nich różnego rodzaju tematy z zakresu literatury, sztuki, kultury, nauki, psychologii oraz dietetyki; omawiane są także biografie znanych ludzi. Dla zainteresowanych współczesnym kinem organizowane są wieczorki filmowe. W okresach przedświątecznych przygotowywane są specjalne spotkania wigilijne i opłatkowe.  


Elbląska POZ Dzieci

Elbląska Rehabilitacja

drukuj do pdf

powrót do listy przychodni
Programy rozwoju
Programy rozwoju
Dotacje unijne
Powiększ czcionkę
|
A
|
A
|
A
|
|
Szybka Terapia Onkologiczna Narodowy Fundusz Zdrowia biuletyn informacji publicznej Rzetelna Firma
Copyright SPZZLO 2011-2018